Oturum Aç

Kaptan'ın Sayfası

kaptan-1.jpg 

Değerli Üyelerimiz,

Kaptanlık bandını, her fırsatta tecrübelerini benimle paylaşan sevgili Kaptanım Selahattin Özdoğan’dan 2014 yılında devraldım. Etikete sportif başarı kadar önem veren bir camiada görev almış olmaktan onur duyuyorum.

Turnuvalarımıza Marmara golf sahasında devam ediyoruz. Nakkaştepe’deki kulüp yerleşkesinde yeni sahamızın bitmesini beklerken kısa oyunumuzu geliştiriyoruz. Kulüplerarası karşılaşmalara Istanbul Challenge’dan sonra diğerlerini de ekledik. Bu sene 2017 Avrasya Kulüplerarası Turnuvasında Avrupa Karması takım kaptanlığını üstleniyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı diğer Challenge’larla da dostluk bağlarını güçlendireceğiz.

Golf ve Handikap Komitemizle birlikte, turnuvalarımızın hem adedini hem de kalitesini artırmaya özen gösteriyoruz. Oyuncularımızın golf tekniklerini geliştirmelerine yardımcı olacak Trackman golf geliştirme merkezini devreye aldık. Turnuva sırasında azami keyif almalarını sağlayacak Yarışma Yönergemizi yazdık ve üyelerimizle paylaştık. Her sene olduğu gibi bu yılın başında da 2017 Turnuva Yönetmeliğimizi yayınladık.

Nakkaştepe bu yıl da İstanbul cangıl’ının orta yerinde, dostlukların kurulduğu geliştirildiği bir ortam oldu.

Yakında yeni sahamızda bütün üyelerimizle buluşmayı ümit ediyorum...

Sevgi ve saygılarımla,

Kaptan
Nüzhet Atabek

İGK Kaptanı 2014 Bilgilendirme Yazıları
Kaptanın Yazısı Arşiv

kaptan-2.jpg 

Değerli Üyeler,

Junior Kaptanlığını 2012 yılında sevgili İlkin Durukan'dan bayrağı devr almış bulunuyorum. Kendisinden çok şey öğrendiğim, bana pırıl pırıl çocuklar teslim etti, beni bu göreve layık gördüğü için bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Nakkaştepe'de devam eden yolculuğumuz son hızla Riva'ya doğru devam ederken, sevgili İlkin Durukan'dan devr aldığım çocuklarımız şimdilerde genç delikanlı ve genç kadın oldular. Bu gençlerden golfe aktif olarak devam eden ve turnuvalarda bizleri başarı ile temsil eden Ediz Kemaloğlu, Alihan Afşar ve Esin Başkaya'ya tekrar teşekkür ederim.  Ediz Kemaloğlu pro olarak golf hayatına devam etmektedir ve göğsümüzü kabartacak turnuvalarda bizleri başarı ile temsil etmiştir. Alihan Afşar defalarca yurt dışında oynamış bir çok turnuvada iyi dereceler yapmıştır.

Yine bu grupta Atala Esen 2017 senesinde milli takıma girmiştir. Kendisine başarısı için teşekkür ederiz.

Eski juniorlar  delikanlı / genç kadın olarak golf hayatlarına devam ederken; tabiki boş durmadık, biz IGK olarak junior golf oynamak isteyenlere kapılarımızla beraber kalplerimizi açtık ve bir ; "Junior Golf Programı" kurduk. Bu programı; 2000 yılından beri pro olarak hocalığa devam eden sevgili Savaş Karataş'a teslim ettik. Şu anda 30 çocuğumuz aktif olarak bu programdan faydalanmakta. Haftaiçi ve haftasonu ayrı saat dilimlerinde kategorilerine göre çocuklarımız çalışmakta. Her yıl en az iki kez Antalya'da kamp programlarımız mevcut. Yine Türkiye Golf Federasyonu Turnuvaları zamanı Silivri'de kamp yapmaktayız.

Çocuklara hepimizin devr edeceği bayraklar var. Çünkü onlar geleceğimiz, bu bilinçle yola çıktık, 6-17 yaş aralığında her çocuğa eğildik, golfü sevdirdik ve inanıyorum ki Riva olduğunda, yeni sahamızda bu çocuklarımızı çok sık göreceksiniz.

IGK'ya yakışan, ahlaklı, sevgi dolu bu çocuklar sizleri bekliyor olacak. Onlara kulüpte her daim destek veren herkese buradan sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi ve saygılarımla,

 Junior Kaptanı 
 Serap Sokullu

Junior/Ladies Kaptanı 2014 Bilgilendirme Yazıları
Junior / Ladies Kaptanı Yazısı Arşiv 
Junior / Ladies Kaptanı Yazısı Arşiv II