Oturum Aç

Kaptan'ın Sayfası

kaptan-1.jpg 

Değerli Üyelerimiz,

Kaptanlık bandını, her fırsatta tecrübelerini benimle paylaşan sevgili Kaptanım Selahattin Özdoğan’dan 2014 yılında devraldım. Etikete sportif başarı kadar önem veren bir camiada görev almış olmaktan onur duyuyorum.

Turnuvalarımıza Marmara golf sahasında devam ediyoruz. Nakkaştepe’deki kulüp yerleşkesinde yeni sahamızın bitmesini beklerken kısa oyunumuzu geliştiriyoruz. Kulüplerarası karşılaşmalara Istanbul Challenge’dan sonra diğerlerini de ekledik. Bu sene 2017 Avrasya Kulüplerarası Turnuvasında Avrupa Karması takım kaptanlığını üstleniyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı diğer Challenge’larla da dostluk bağlarını güçlendireceğiz.

Golf ve Handikap Komitemizle birlikte, turnuvalarımızın hem adedini hem de kalitesini artırmaya özen gösteriyoruz. Oyuncularımızın golf tekniklerini geliştirmelerine yardımcı olacak Trackman golf geliştirme merkezini devreye aldık. Turnuva sırasında azami keyif almalarını sağlayacak Yarışma Yönergemizi yazdık ve üyelerimizle paylaştık. Her sene olduğu gibi bu yılın başında da 2017 Turnuva Yönetmeliğimizi yayınladık.

Nakkaştepe bu yıl da İstanbul cangıl’ının orta yerinde, dostlukların kurulduğu geliştirildiği bir ortam oldu.

Yakında yeni sahamızda bütün üyelerimizle buluşmayı ümit ediyorum...

Sevgi ve saygılarımla,

Kaptan
Nüzhet Atabek

İGK Kaptanı 2014 Bilgilendirme Yazıları
Kaptanın Yazısı Arşiv

kaptan-2.jpg 

Değerli Üyeler,

Junior ve Ladies Kaptanlığını 3 yıl başarı ile sürdürmüş olan çok sevgili İlkin Durukan’dan bayrağı devralmış bulunuyorum. 

Öncelikle kendisini beni bu göreve önerdiğinden ötürü teşekkür ediyorum. Kulubümüzde İlkin ablanın kattıklarının devamını eksiksiz yerine getirmek için elimden geleni yapacağımın sözünü veriyorum.

Hepimizin bildiği üzere Maslak’tan Nakkaştepe geçiş süremiz, alışma süremiz biraz sancılı geçti. 120 yıllık bir kulüpten bahsediyoruz. Ortalama yaş ömrünü düşünürsek nasıl ki Cumhuriyetimize sahip çıkmak bu neslin görevidir; aynı şekilde İGK’ya da sahip çıkmak şimdiki üyelerin görevidir. Bunu artık elini ayağını çekmiş tüm sosyal üyelerimize borçlu olduğumuzu düşünüyorum.

Şimdilerde IGK da bahar var, umut var. Ben Jnr ve Ladies kaptanı olarak Genç’lerin ve Lady’lerimin ellerinden tutmaya hazırım. Bu çemberde hadi gel sen de bir halka oluştur.

Sevgi ve saygılarımla,

Junior / Ladies Kaptanı
Serap Sokullu

Junior/Ladies Kaptanı 2014 Bilgilendirme Yazıları
Junior / Ladies Kaptanı Yazısı Arşiv 

kaptan-3.jpg 

Değerli arkadaşlarım,

Golf hayatım bundan 21 sene önce biraz da tesadüfle IGK da başladı. Yakın arkadaşım sevgili Nihat Ar beni elimden tutup kulube üye etti. 45 yaşında muhtemelen kulubün en GENÇ üyesi oldum. 

İlk şoku soyunma odasında yaşadım. Yaşlı başlı sevgili Orhan Aker'i soyunurken görüp de ne kadar dinç olduğuna şahit olunca (o zaman 65 yaşında idi), tamam dedim, doğru yerdeyim.

Şimdi ben 65 lik oldum ve nöbeti devralma sırası bana geldi.

Nasıl oldu, zaman nasıl geçti anlayamadım. Anlayamadım çünkü beraberliğimizin her anından büyük keyif aldım.

Senior Kaptanlığını sevgili Sıtkı Anadol'dan devralıyorum.
İşin zorluğu da burada. Sıtkı Bey’in çıtasına ulaşmak çok zor.
Golf Tanrısı yardımcım olsun.

Hedefim basit. Sıtkı Bey'in de istediği gibi, biz "Senior" ların daha fazla golf oynamasını sağlamak. Bunu da yapmağa kararlıyım.
Senior'lar söylemedi demeyin.
Paslanmış golf takımlarını şimdiden temizlemeğe başlayın.
Havalar ısınır ısınmaz silah başı yapıyoruz.

Hepimize, sıhhatli, bol golflü günler diliyorum.

Kalın sağlıcakla...

Senior Kaptanı
Izak Haliyo